Diagnostyka komputerowa.


Diagnostyka komputerowa
Diagnostyka komputerowa

Diagnostyka komputerowa -  Zapraszam na diagnostykę komputerową aut wszystkich marek, tych popularnych jak i rzadziej spotykanych na polskich drogach. Do dyspozycji kilka licencjonowanych komputerów diagnostycznych. 

 

Z definicji diagnostyka polega na rozpoznaniu stanu technicznego pojazdów bez ich demontażu lub tylko z demontażem częściowym bez naruszenia podstawowego funkcjonowania połączeń elementów, z wykorzystaniem specjalnej aparatury techniczno-pomiarowej i metod badań diagnostycznych. Współczesne auta zostają wyposażone w coraz więcej urządzeń elektronicznych, a ich rola i udział w procesie eksploatacji samochodu nieustająco rosną.

 

Diagnostyka komputerowa
Diagnostyka komputerowa

   Obecnie elektronika zarządza już najważniejszymi aspektami pracy samochodu: od sterowania pracą silnika, urządzeń wewnętrznych i systemów bezpieczeństwa po kontrolę wszystkich innych systemów powiązanych z prowadzeniem. W tym świetle diagnostyka pojazdowa nabiera większego znaczenia niż jeszcze 10 lat temu. Już nie wystarczy wprawne oko mechanika i zestaw różnego rodzaju kluczy, ponieważ skuteczniejsze i mniej inwazyjne okazuje się wykorzystanie komputera. Musimy pamiętać, że obecnie nawet proste czynności (wymiana oleju, klocków hamulcowych lub akumulatora, przegląd) wiążą się z koniecznością użycia diagnoskopu.

Diagnostyka komputerowa
Diagnostyka komputerowa

Komputer prawdę Ci powie.
Warto zaznaczyć, że komputerowa diagnostyka samochodu jest niezwykle przydatna również przy zakupie auta używanego. Do zapewnień sprzedającego o idealnym stanie samochodu należy odnosić się z ograniczonym zaufaniem, lepiej udać się do warsztatu i wykonać komputerową diagnostykę, która wykaże wszelkie nieprawidłowości niewidoczne gołym okiem.

Wystarczy podłączyć auto do specjalnego komputera. Za pomocą odpowiednich przyrządów można „zajrzeć” do pamięci komputerów samochodowych i wykryć ewentualne usterki. 

Diagnostyka komputerowa
Diagnostyka komputerowa

Komputerowa diagnostyka samochodu pozwala na:

-wykrycie błędów wszystkich systemów samochodu,
-wykrycie wypadkowej historii pojazdu przez odczyt danych z czujników przeciążeń,

-resetowanie wskaźników inspekcji serwisowej, wymiany oleju itp.,stymulowanie elementów wykonawczych do określonych działań,

-kalibrację, czyli dopasowanie podzespołów (konieczna np. po wymianie przepustnicy), identyfikację numeru VIN pojazdu oraz sterowników.Diagnostyka samochodowa polegana na odczycie stanu technicznego pojazdów bez ich demontażu lub tylko z demontażem częściowym bez naruszenia podstawowego funkcjonowania połączeń elementów, z wykorzystaniem specjalnej aparatury techniczno-pomiarowej i metod badań diagnostycznych. Ocenia on stan techniczny poszczególnych układów i zespołów pojazdów mechanicznych na podstawie porównania wartości parametrów stanu z wartościami parametrów określonych przez producenta. Celem prac diagnostycznych jest określenie stanu technicznego pojazdu oraz kwalifikowanie jego lub jego zespołów do dalszych czynności regulacyjnych, naprawczych lub nawet kasacyjnych.